۱۷۰هزار میلیارد تومان پروژه راه‎سازی نیمه تمام در کشور داریم

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام وجود حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام راهسازی در کشور وجود دارد، گفت:‌ در حال پیگیری تامین منابع مالی پروژه‌ها از طریق فاینانس هستیم.

خیرالله خادمی  با اشاره به این‌که حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام راهسازی (ریل، آزادراه، بزرگراه و…) در کشور وجود دارد، اظهار کرد: در حوزه راه اصلی و بزرگراه از سال گذشته با دستور وزیر راه و شهرسازی پروژه‌های ادارات کل راه و شهرسازی از ستاد وزارتخانه به شرکت ساخت منتقل شد.

وی با بیان این‌که این پروژه‌ها بین ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود، تصریح کرد:‌ با توجه به محدودیت منابع برای اجرای پروژه‌ها، وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه بر اولویت‌بندی طرح‌ها در اجرا تاکید دارند. در این راستا جلسات متعددی با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری برگزار می‌شود.

وی بیان کرد:‌در سیستم شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور،‌ قطعات اجرایی پروژه‌ها بر اساس اولویت انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این‌که اعتبارات شرکت ساخت در سال جاری حدود ۴۵ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: برای آن‌که بتوانیم پروژه‌های اولویت‌دار را به اتمام برسانیم در حال پیگیری  تامین منابع مالی پروژه‌ها از طریق فاینانس هستیم.

 

توسط |۱۳۹۷-۲-۲۵ ۱۵:۵۶:۵۵ +۰۰:۰۰اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۷|